Продавець Компанія ТНП Груп Юкрейн розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
22 відгуків

Плиткове або безшовне гумове покриття: що вибрати?

Плиткове або безшовне гумове покриття: що вибрати?

Плиткове або безшовне гумове покриття: що вибрати?

 

Гумове покриття являє собою гранулят з гумової крихти, змішаний зі спеціальним поліуретановим сполучною, і вважається одним з кращих оздоблювальних матеріалів. Спектр його використання досить широкий – починаючи від тенісних кортів та спортивно-ігрових майданчиків, і закінчуючи стежками біля басейнів і садовими доріжками, сходовими маршами у будь-яких приміщеннях. Дані покриття укладаються на поверхню у вигляді безшовного полотна або плиток. Вибір того чи іншого виду настилу залежить від безлічі факторів:

  • особливостей об'єкта, на якому буде встановлено покриття (параметри майбутнього майданчика, розташування – всередині будівлі або зовні);

  • характер експлуатації (для яких цілей зроблено покриття, ким воно буде використовуватися в першу чергу);

  • який тип підстави обраний (асфальт, грунт, бетон тощо).

Щоб зробити правильний вибір між безшовним і плитковим покриттям, слід вивчити їх основні характеристики.

 

Ціновий діапазон

 

Якщо розглядати покриття товщиною в 1 см, то економічніше буде плитка. Безшовне, як правило, коштує трохи дорожче.

 

Місця використання

 

Сфера застосування та плитки, і безшовних покриттів – це вуличні ігрові та спортмайданчики, бігові доріжки, спортивні зали, травмонебезпечні ділянки, кафе, автомайстерні та ін Однак для занять професійними видами спорту рекомендований виключно наливний спосіб облицювання.

 

Монтажні роботи

 

Обидва види покриттів потребують професійного підходу до укладання. Безшовне полотно при неправильному монтажі утворює нерівності і тріщини, а брикети – відшаровуються. Тому однаково важливо дотримуватися правила установки. А ще треба пам'ятати: наливний настил – справа рук професіоналів, а з плиткою при бажанні можна впоратися вручну.

 

Травмобезопасность

 

Показники травмобезопасності хороші як у плиткового, так і у безшовного застила. Хоча, якщо мова йде про дитячих розважальних центрах під відкритим небом, краще всього використовувати або більш товсті плиткові модулі, або ж безшовний полімерний підлогу з «подушкою безпеки» (потовщена фактура). А якщо треба оформити вуличну кроссфіт-майданчик або спортивний майданчик, то в пріоритеті покриття без швів (низький ризик спіткнутися і отримати травму).

 

Особливості експлуатації

 

Гумова наливна платформа не має стиків, в яких може накопичуватися бруд, тому вона не вимагає особливого догляду. А ось плитка, за рахунок відсутності пір, в дощову погоду стає мокрою і слизькою. Зрозуміло, що в таких умовах покриття без швів прослужить довше порівняно з плитковим.

 

Витрати на ремонт

 

Безшовні і плиткові застилы є однаково ремонтопригодными. Ви можете поміняти і декілька плиток, і окрема ділянка цілісного полотна. Інвестиції в ремонт можуть бути рівнозначними.

 

Декоративні властивості

 

Наливна і плитковий підлогу – готова основа навіть для самого незвичайного художнього оформлення. Якщо стоїть завдання нанести зображення, то ідеально підійде безшовний настил. А рельєфність гумової плитки дозволить виконати імітацію кам'яних доріжок, бруківки, або скомбінувати різнокольорові елементи.

 

З усього вищевикладеного можна зробити висновок:

 

  • Безшовні покриття з гумової крихти рекомендуються для професійного спорту, бігових доріжок, дитячих майданчиків, універсальних платформ. Вони економічно вигідні, якщо брати шар 1-2 см, володіють чудовою зносостійкістю, менш схильні до механічних впливів порівняно з плиткою. Не вигорають на сонце. Можливий індивідуальний дизайн. Монтаж – професіоналами. Ремонт – латочний. Термін служби – близько 15 років.

  • Покрытия из резиновой плитки выгодно монтировать на меленькие площади (до 100 квадратных метров). Они без проблем ремонтируются, органично смотрятся в ландшафтном дизайне (но по эскизу заказчика выполнить не получится). Не боятся каблуков, более стойкие к интенсивным нагрузкам (движение транспорта). Возможна самостоятельная укладка. Срок службы – около 10 лет.

 

Если вы выбрали резиновую плитку: требования к толщине и размерам

 

Резиновые плиты выбираются в зависимости от их назначения и типа основания. Покрытие производится в разных типоразмерах и различной конфигурации.

Ключові правила вибору товщини сировини:

  • Для обробки поверхні з твердою базою (метал, дерево, цементний розчин, асфальт) підходить плитка товщиною 10-25 мм

  • Грунтово-піщані поверхні вистилають полімерними брикетами завтовшки 30-40 мм

Поради щодо підбору розмірів гумою плитки:

  • У виставкових комплексах, великих ТЦ застосовуються об'ємні модулі – 100*100 см або 50*50 див.

  • Полімерна плитка для доріжок, прибудинкових територій йде в розмірі 50*50 див.

  • Для облаштування дитячих/спортмайданчиків, балконів і терас, доріжок довільної форми краще вибрати безшовне гумове покриття.

 

Якщо ви вибрали наливне покриття: рекомендації

 

Безшовне покриття можна придбати в різних модифікаціях: з ударопоглинаюча ефектом, з додаванням ЕПДМ-гранул або пофарбованої гумової крихти, з пігментом або кольоровим поліуретановим сполучною. Товщина матеріалу буде залежати від призначення майданчика (для різноманітних видів спорту, оформлення розважальних закладів, дитячих та ігрових зон).

Знаючи, чим відрізняються наливні і плиткові покриття, ви точно зможете підібрати оптимальне покриття для будь-якої ділянки!

 

Вибрати покриття

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner